Dotazník „superodpočtu“ výdavkov na výskum a vývoj
Slovensko je na prvý pohľad malou krajinou avšak jej obsah tvorí množstvo firiem a podnikov, ktoré vykazujú výskum, vývoj a inovácie. Rozvoj podnikového výskumu, vývoja a inovácií podporuje aj Ministerstvo hospodárstva SR, ktoré sa už dlhšiu dobu snaží o vytvorenie čo najlepšieho a najpriaznivejšieho prostredia.
Kedy bude superodpočet SUPER?
Superodpočet je daňová úľava na výskum a vývoj. Znie to lákavo, ale aj tak to vyvoláva na strane podnikateľov skôr rozpaky. Prečo? Administratívna náročnosť, ktorá sa skrýva za superodpočtom odrádza najmä menšie firmy od uplatnenia.
Avizované zvýšenie superodpočtu na 150 až 200 %
V najbližšom roku je plánované zvýšenie superodpočtu na 150 % a následne v ďalšom roku posunúť úroveň až na 200 %. Tento návrh prezentoval premiér Peter Pellegrini na nedávnom stretnutí so Zväzom automobilového priemyslu, kedy sa jasne vyjadril k podpore výskumu a vývoja.
Metodický pokyn k superodpočtu. Aktualizácia z 10.10.2018
Metodický pokyn k odpočtu výdavkov (nákladov) na výskum a vývoj podľa § 30c zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmu v znení neskorších predpisov zo dňa 19.4.2016 bol aktualizovaný ku dňu 10.10.2018
Spolupracuj.me vo výrobe, obchodovaní, výskume, vývoji či inováciách
Predstavte si, že sedíte v kancelárii, premýšľate o ďalších možnostiach obchodnej spolupráce, keď zrazu krátko zazvoní váš múdry telefón – prišiel nový e-mail. Letmo sa pozriete na displej. Je to oznámenie z portálu spolupracuj.me: „Našli sme Vám nového obchodného partnera.“