Uplatnenie superodpočtu nákladov na výskum a vývoj v daňovom priznaní

Pokiaľ vie vaša firma správne identifikovať výskumné a vývojové aktivity, máte tieto činnosti riadne evidované a veríte si, že obstojíte pred finančným úradom, potom Vám nič nebráni v uplatnení superodpočtu výdavkov (nákladov) na výskum a vývoj.

V daňovom priznaní treba vpísať výšku dodatočného odpočtu do riadku 501 a základ dane znížený o odpočet do riadku 510. K tomu je potreba vyplniť prílohu na stránke 15. Ku každému projektu výskumu a vývoja sa vypĺňa jedna strana prílohy v daňovom priznaní.

Daňové priznanie k dani z príjmov právnickej osoby 2018 – príloha

 

Nie ste si istí, že to zvládnete?

Pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti, sme pripravení vám pomôcť, aby ste o podporu výskumu a vývoja neprišli a ušetrili významné finančné prostriedky pre ďalšie investície do výskumu a vývoja.

 

Poďme zistiť Váš potenciál – predaudit

  

Kam ďalej 

Prečo s nami? »

 

Tento web používa na personalizáciu a zacielenie reklám, zdieľanie stránok a analýzu návštevnosti súbory cookies (vrátane analytických a sociálnych). Niektoré z týchto súborov sú nevyhnutné, pre fungovanie webu. Podrobnejšie informácie o súboroch cookie, ktoré používame, nájdete v našich pravidlách ochrany osobných údajov.